ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

У Відні презентували список душителів свободи слова в Криму

У Відні презентували список душителів свободи слова в Криму
27432 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під час конференції «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності», яка відбулась у Відні 19-20 червня, Центр інформації про права людини разом із Міністерством інформаційної політики України презентували список душителів свободи слова в Криму. Складений за результатами трьох років моніторингу та збору доказів, список містить понад 50 імен російських і кримських високопосадовців, рядових виконавців злочинів проти свободи слова та прав журналістів, а також представників кримської «самооборони». 

За словами радника Міністра Юлії Каздобіної, окупант у Криму діє неправовими методами, так само, як і на власній території. Придушення свободи слова є одним із ключових елементів цілеспрямованої політики Кремля проти власних громадян і громадян України на окупованій території, що принижує їх і позбавляє права на свободу вибору. «На жаль, коли територія та люди, що на ній проживають, перебувають під контролем окупаційної армії, в міжнародної спільноти та держави, чий суверенітет було порушено, лишається мало інструментів впливу на ситуацію, - зазначила Юлія Каздобіна, - Але, на нашу думку, злочини не можуть залишатися непокараними, якими б недосконалими не були інструменти впливу. Злочини мають бути задокументовані, а злочинці мають нести персональну відповідальність».  

Учасники прес-конференції повідомили, що ініціюють накладення персональних санкцій на порушників свободи слова в Криму з боку міжнародної спільноти. Такі санкції є найбільш ефективними, коли міжнародна спільнота діє разом. Українське законодавство передбачає санкції для не громадян і кримінальне переслідування для тих, хто є громадянином України. Робота в цьому напрямку вже ведеться і її буде продовжено.

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ