ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

З 1 вересня в метро можна проектувати вбиральні

З 1 вересня в метро можна проектувати вбиральні
140972 ПЕРЕГЛЯДІВ

1 вересня 2019 року вступають у дію нові державні будівельні норми щодо проектування споруд метрополітенів – ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення». Ними передбачено обов’язкове влаштування туалетів для пасажирів на вході/виході зі станцій при їх новому будівництві або реконструкції. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Влаштування вбиралень для пасажирів у метро – це базовий елемент інфраструктури і, безумовно, він має бути у сучасній європейській державі. Тож під час нового будівництва або реконструкції санвузли обов'язково передбачатимуться у межах вестибюля станції, тобто на вході/виході до них. Вони також мають бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Їх проектування має здійснюватися відповідно до вимог ДБН «Громадські будинки та споруди» та ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Крім того, він додав, що у складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли в суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі. У таких випадках відповідно до нових ДБН санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.

Нові ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення» розроблені ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну застарілих ДБН 2010 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Автор: press-ua.media

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ

Мої відео