ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

ДПСУ: Розпочалась активна підготовка до спільної спецоперації «Кордон-2019»

ДПСУ: Розпочалась активна підготовка до спільної спецоперації «Кордон-2019»

Вчора, 23 квітня,  розпочався підготовчий етап спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2019». В рамках операції проводитимуться заходи із протидії загрозам у сфері боротьби з незаконним переміщенням через державний кордон нелегальних мігрантів, підакцизних товарів, контрабанди наркотичних засобів, зброї тощо. Активна фаза цієї операції проходитиме від 10 травня по 30 листопада 2019 року.

Операцію Державна прикордонна служба проводитиме у взаємодії із НПУ, ДМС, НГУ, СБУ, ПС ЗСУ, ДФС, Державною авіаційною службою, Міністерством освіти і науки України, Украерорухом та АТ «Укрзалізниця». Традиційно її проведення заплановано у 15-ти прикордонних областях (крім району проведення операції Об’єднаних сил) та м. Київ. Залучатимуться як сили та засоби всіх регіональних управлінь, резерви Голови Державної прикордонної служби України, правоохоронних та взаємодіючих органів України, так і прикордонних відомств суміжних держав (Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини, Румунії, Республіки Молдова, міжнародних організацій (Європейське агентство «FRONTEX» (з питань управління оперативною співпрацею на зовнішніх кордонах держав-членів Європейського Союзу), Місія Європейського Союзу «EUBAM» (з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові).

В ході операції передбачається проведення раптових дій резервів на найбільш активних ділянках кордону та в пунктах пропуску, застосування спільних міжвідомчих мобільних груп на шляхах руху правопорушників та в пунктах пропуску. Планується проводити повітряний моніторинг прикордонних районів та лінії кордону із застосуванням прикордонної авіації, спільні із представниками взаємодіючих структур перевірки суб’єктів авіаційної діяльності поза межами контрольованих прикордонних районів, поїздів які рухаються до кордону, місць накопичення контрабандних товарів та вантажів тощо, а також спільні заходи з охорони кордону із колегами суміжних країн, патрулювання морської та річкових ділянок тощо.

Зазначимо, що проведення  таких операцій  стає ефективним механізмом зниження рівня протиправної діяльності на державному кордоні.  

Так, за підсумками проведеної спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2018» підрозділами Держприкордонслужби у взаємодії із правоохоронними органами України та прикордонними відомствами суміжних держав було затримано 540 нелегальних мігрантів, 18,4 тисяч осіб - за порушення державного кордону та 4750 осіб - за порушення прикордонного режиму. А під час проведення заходів прикордонного контролю виявлено 265 підроблених та більше 3230 недійсних паспортних документів. Також минулого року під час проведення операції відмовлено в пропуску через державний кордон 11,5  тис. іноземцям, з яких понад 3 тисячі потенційних нелегальних мігрантів.

Крім того, виявлено та вилучено 386 одиниць зброї, більше 2680 штук боєприпасів та близько 350 кг наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів, а також товарів на майже 130 млн гривень. Були виявленні під час операції і транспортні засоби, зокрема більше 530 викрадених та 360 - з підробленими чи несправними документами.  

Теги: спецоперація,нелегальні мігранти

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ