ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Смерть 3-річної дитини від побоїв та катувань. Прокуратура оголосила підозру в службовій недбалості ювенальному інспектору

Смерть 3-річної дитини від побоїв та катувань. Прокуратура оголосила підозру в службовій недбалості ювенальному інспектору

Як розповів під час прес-конференції за підсумками роботи правоохоронної системи регіону у 2018 році прокурор Харківської області Юрій Данильченко, 12 вересня 2017 року до райвідділу надійшло повідомлення щодо можливих фактів застосування фізичної сили до малолітньої дитини з боку батьків.

 

«Перевірку за цим повідомленням мала провести підозрювана. Однак, на думку слідчих, вона проігнорувала свої робочі обов’язки та не вжила жодних заходів. Зокрема, не провела перевірку щодо фактів насильства в родині та необхідності вилучення дитини з сім’ї, превентивних заходів з батьками тощо. Окрім того, відомості про злочин не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань», - зазначив прокурор області.

 

Повідомлення підозрювана розглянула лише за 2 тижні після його надходження – вже після смерті 3-річного хлопчика від катувань і систематичних побоїв.

 

Як з’ясувало слідство, загиблого малюка та його старшого брата бив батько. При цьому все відбувалося в присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання. Після чергового побиття у серпні 2017 року у 3-річного хлопчика була переламана нога. А за кілька днів батько зламав сину ще й ребра. Дитина перестала ходити. Та, замість того, щоб відвезти малюка до лікарні, батько продовжував катувати дитину. Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім – впала в кому. Навіть після цього батьки не зверталися до лікарів. Швидку медичну допомогу викликала знайома матері,  яка прийшла в гості.  Однак врятувати хлопчика не вдалося.

 

Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду і постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало більше року.

 

За несумлінне ставлення до службових обов’язків, що призвели до трагедії, ювенальному інспектору загрожує до 5 років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, батьки загиблого хлопчика наразі вже відбувають покарання. Вироком Жовтневого районного суду Харкова батька-нелюда засудили до 10 років позбавлення волі. Матері призначили покарання у вигляді 8 років за ґратами. Окрім того, до кримінальної відповідальності притягнуто директора районної служби у справах дітей.

 

Наразі також триває судовий розгляд кримінального провадження стосовно директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді і спорту за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ