ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Загадкове затримання Фукса в Мексиці: бізнесмен спростовує результати журналістського розслідування

Загадкове затримання Фукса в Мексиці: бізнесмен спростовує результати журналістського розслідування

урналісти видання «Обозреватель» повідомили, що народний депутат Андрій Іванчук і бізнесмен Павло Фукс були затримані в Мексиці. Згідно з інформацією, отриманою в результаті розслідування, Іванчук і Фукс з дружинами (офіційно Фукс в розлученні, – ред.) 7 січня прилетіли приватним літаком в Мексику на відомий курорт Канкун, але були затримані в аеропорту. Причина – нібито Фукс знаходиться в міжнародному «чорному списку». Іванчука – відпустили (він нібито пред’явив диппаспорт), а Фукса – залишили чекати рішення суду.

У той же час журналістка програми «Схеми» Наталія Седлецька повідомила у себе в Фейсбуці, що два джерела підтвердили їй затримання бізнесмена Фукса. Одне джерело – «з системи міжнародного правопорядку», друге – «з оточення самого бізнесмена».

«Він (Фукс) прилетів приватним літаком з Британії (Фарнборо) і був затриманий міграційними службами на кордоні. Цікаво, що на борту з ним дійсно був присутній впливовий український депутат Андрій Іванчук … Чому затримали Фукса? Український бізнесмен перебуває в чорному списку США. Це з’ясувалося після прильоту в Мексику, і вплинуло на рішення місцевих прикордонників пускати Фукса в країну чи ні. Я не перший раз чую про проблеми Фукса на Заході, а саме з правосуддям США – про те, що він персона нон-грата в Америці. Ми будемо перевіряти інформацію про те, з чим саме це пов’язано», – написала Седлецька.

Офіційні органи поки не підтверджують інформацію про затримання громадян України в Мексиці. До теперішнього моменту ніякої іншої інформації немає.

Нагадаємо, в листопаді Печерський суд Києва в черговий раз зобов’язав Військову прокуратуру продовжити кримінальне провадження щодо перешкоджання журналістській діяльності співробітниками СБУ знімальній групі проекту «Схеми». В одному з розслідувань журналістам вдалося показати схему виведення грошей Януковича через банк Порошенка.

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ