ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Харківська поліція затримала нападників на знімальну групу телеканалу

Харківська поліція затримала нападників на знімальну групу телеканалу
141347 ПЕРЕГЛЯДІВ

Правоохоронці опитали близько 50 учасників події. Одному з них оголошено про підозру, ще двох – затримано в порядку статті 208 КПК України. Дії правопорушників кваліфіковані за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Робота працівників кількох правоохоронних відомств щодо з’ясування усіх обставин події в Золочівському районі на Харківщині тривала цілодобово. У результаті на даний час одному з найбільш активних учасників нападу на представників ЗМІ – оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України.

Ще двоє учасників конфлікту затримані в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні злочинів. Їм інкримінують вчинення протиправних дій, передбачених ч.3 ст.171 та ч.2 ст.345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України.

У рамках досудового розслідування встановлено, що саме ці особи вчиняли стосовно журналістів протиправні дії. Зокрема, як з’ясували слідчі, охоронці лісопереробного підприємства, застосовуючи силу, перешкоджали руху транспорту, намагалися заволодіти знімальною технікою та завдали тілесні ушкодження журналісту. В результаті події представник ЗМІ отримав забій спини, нирки, а також синці на лобній частині голови та обличчі.

Під час досудового розслідування членів знімальної групи телеканалу було визнано потерпілими у кримінальному провадженні. Слідчі детально допитали їх для встановлення повної картини події. Потерпілого журналіста направлено на медичне обстеження. 

Всього слідчі, прокурори та працівники оперативних підрозділів допитали як свідків 48 осіб.

Процесуальним керівником у кримінальному провадженні винесено 22 постанови про відібрання зразків слідів пальців рук у 19 свідків та 3 потерпілих. Зразки необхідні для проведення експертиз.

Крім того, 10 осіб притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На даний час досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі і процесуальні дії. Розслідування здійснюється за ч.3 ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч.1 ст. 186 (грабіж), ст.293 (групове порушене громадського порядку), ч.2 ст.345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України. За вчинення даних злочинів передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.  

Харківська поліція робить все можливе для повного та об’єктивного розслідування обставин нападу на представників ЗМІ й притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Автор: press-ua.media

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ

Мої відео