Безпека журналістів – необхідна умова демократичної держави

Безпека журналістів – необхідна умова демократичної держави
54915 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це заступник міністра Тетяна Ковальчук заявила сьогодні, 20 жовтня, під час робочої зустрічі з представниками ОБСЄ.

«Наявність в нашій країні незаангажованих вільних ЗМІ - індикатор демократичного розвитку. Події, які мали місце в Україні три року тому, дають повне право нашим громадянам отримувати об’єктивну інформацію. І це право правоохоронні органи повинні захищати», - зауважила Тетяна Ковальчук.

Вона також додала, що підзвітність правоохоронців громадянам нашої країни і засобам масової інформації є важливою умовою їх взаємодії.

«Важливою умовою взаємодії правоохоронних органів з громадянами є підзвітність їм, в тому числі, і ЗМІ. Абсолютно демократичний цивільний контроль над правоохоронною системою і над всіма публічними рішеннями є основою довіри, лейтмотивом розвитку суспільства, заснованому на європейських цінностях», - зазначила заступник міністра.

У ході зустрічі також Тетяна Ковальчук також підкреслила, що на початок жовтня 2017 року по злочинах проти журналістів є 14 обвинувальних актів в суді, з них 13 по 171 ст. ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), а один – по 345 (прим.1, погроза або насильство щодо журналіста). Наразі триває розслідування по 295 справах.

Своєю чергою, представник ОБСЄ з питань медіа Арлем Дезір, висловив свою підтримку МВС у побудові абсолютно нових взаємовідносин зі ЗМІ. Він також запропонував проведення тренінгів для правоохоронців під егідою ОБСЄ.

Інформацію про смог над Україною спростовано
Метеорологи центральної геофізичної обсерваторії запевнили, що надмірних викидів оксиду вуглецю над столицею немає. Згідно з результатами дослідження концентрація СО в атмосфері...