ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Юрій Луценко виступив у Верховній Раді під час звіту ТСК щодо вбивства Катерини Гандзюк

Юрій Луценко виступив у Верховній Раді під час звіту ТСК щодо вбивства Катерини Гандзюк

 У четвер, 28 лютого 2019 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступив під час попереднього звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. 

Генпрокурор поінформував про хід досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства херсонської активістки, яке проводиться ГСУ Служби безпеки України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Генеральної прокуратури України.

Юрій Луценко, зокрема, підкреслив, що слідчим СУ Головного управління Національної поліції у Херсонській області у період з 17 по 21 серпня 2018 року затримано та повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, п.п. 4, 12 ч. 2 ст. 115 КК України п’ятьом виконавцям вбивства. 

Він також додав, що 10 листопада 2018 року слідчим ГСУ СБ України оголошено підозру за ч. 3 ст. 27, п. 4, п. 6, п. 11, п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України посередникові та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

4 грудня 2018 року повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, п.п. 4, 6, 11, 12 4.2 ст.115 КК України організаторові злочину. 10 грудня 2018 року його оголошено у розшук. 

Генпрокурор також повідомив, що 11 лютого 2019 року голові Херсонської обласної ради повідомлено про підозру як організатору злочину, передбаченого ч.3 ст.27 п.п. 4, 6, 11, 12 4.2 ст.115 КК України. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у сумі 2 497 300 грн. 

Генеральний прокурор зауважив, що Генеральною прокуратурою України на ухвалу слідчого судді внесено апеляційну скаргу щодо скасування рішення про заставу та обрання голові Херсонської облради запобіжного заходу у вигляді - тримання під вартою. «Ми вважаємо оцінювання людського життя цинічним та неприйнятним для правової держави», - наголосив Юрій Луценко. 

Він також підкреслив, що провина підозрюваних у вбивстві Катерини Гандзюк повинна бути встановлена у судовому порядку без згадування про партійність. 

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Теги: Генеральний прокурор України Юрій Луценко,Катерина Гандзюк

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ