ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Прокуратура Чернігівської області відреагувала на факт передачі в оренду цілісного майнового комплексу КП «Ліки України» вартістю понад 148 млн грн

Прокуратура Чернігівської області відреагувала на факт передачі в оренду цілісного майнового комплексу КП «Ліки України» вартістю понад 148 млн грн

Прокуратура Чернігівської області, реагуючи на публікації у ЗМІ та звернення, які надійшли до відомства, вивчила обставини передачі Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в оренду одному з товариств цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України», вартість активів якого складає понад 148 млн грн, у тому числі вартість майна підприємства, що передається в оренду – 82,7 млн грн.

З’ясовано, що укладення правочинів здійснено усупереч вимогам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», що, у свою чергу, створило загрозу припинення діяльності одного з найприбутковіших підприємств обласної ради - комунального підприємства «Ліки України».

Як результат, регіональною прокуратурою до Чернігівського окружного адміністративного суду подано заяву про вступ у справу за позовом групи депутатів Чернігівської обласної ради про визнання протиправними та скасування окремих рішень обласної ради від 28.03.2018, якими врегульовано порядок передачі комунального майна в оренду.

Крім того, з метою поновлення права територіальної громади володіти, економічно та ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, прокурором подано позов до Господарського суду Чернігівської області про визнання наказів Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, а також укладених на їх підставі договорів оренди та купівлі-продажу оборотних матеріальних засобів недійсними.

Водночас, оцінку діям окремих службових осіб, причетних до видання наказів та підписання угод, буде надано в ході розслідування вже розпочатого регіональною прокуратурою кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). 

Питання захисту майнових інтересів держави при передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.

Теги: Прокуратура Чернігівської області,Підприємство «Ліки України»

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ