ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Науковці: масштаб ПТСР в країні потребує застосування VR-терапії

Науковці: масштаб ПТСР в країні потребує застосування VR-терапії
5732 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Києві відбулася Науково-практична конференція «Психосоматична медицина: наука та практика». Захід є постійно діючим майданчиком для медиків, що займаються проблематикою збереження та відновлення психічного здоров'я в умовах війни та дотичні до розвитку системи охорони психічного здоров’я в Україні.

Однією з наріжних проблем, що знаходиться у фокусі фахівців-медиків є посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Провідний український вчений у сфері психіатрії, доктор медичних наук Олег Чабан вважає, що науковим та медичним закладам треба бути готовими до зростаючої кількості психічних розладів, зокрема  посттравматичний синдром буде охоплювати 20-25% населення. Цей прогноз підтверджується застереженнями ВООЗ, експерти якої  наголошують, що ментальне здоров’я є невід’ємною частиною загального здоров’я, а не просто відсутністю психічних розладів, що потребує системного підходу з боку держави.

Наразі динаміка звернень громадян зросла удвічі порівняно з даними за попередні роки, зазначають лікарі практики. Масштаб проблеми ПТСР потребує застосування інноваційних рішень для підвищення ефективності в роботі медичних служб і досягнення якісного лікування у прийнятні строки.

На конференції лікар-психолог Андрій Бурдейний зазначив, що у 2020 році експерти Міжнародного товариства досліджень травматичного стресу (ISTSS) визнали технологію віртуальної реальності (VR) перспективним втручанням для лікування посттравматичних стресових розладів. Тому Консорціум нейротехнологій та нейротерапії, Всеукраїнська асоціація психосоматичної медицини, Нейропсихологічний центр «Псимед», компанія «Віар Менталіті» – розробили навчальний курс для спеціалістів, щоб ознайомити психологів, психотерапевтів і психіатрів з протоколом застосування VR-терапії, що спирається на досвід медичних кіл США з врахуванням місцевого контексту і потреб українців.

«Метод експозиційної терапії засобами віртуальної реальності ґрунтується на принципі систематичної десенсибілізації. Регулярні експозиції за умови безпечного середовища поступово знижують чутливість пацієнта до факторів, що викликали страх і стрес. VR створює унікальні умови для терапії, дозволяючи пацієнтам занурюватися в спеціально створене віртуальне середовище, що робить цей метод високоефективним для відновлення психічного та емоційного здоров’я», – пояснила викладачка курсу, кандидат медичних наук Анна Олійник.

Курс включатиме теоретичну і практичну частину, на якому учасники ознайомляться зі світовими тенденціями застосування VR у медицині та результатами дослідження ефективності експозиційної терапії під час війни. Новітні наукові досягнення в галузі нейротерапії та віртуальної реальності дозволяють досягти високих результатів у лікуванні ПТСР, оптимізуючи час лікування та покращуючи його якість, що є надзвичайно важливим з огляду на велику кількість людей, які потребують допомоги. Учасники конференції мали можливість взяти участь у спеціальному майстер-класі і ознайомитися з напрацюваннями науковців, які вже апробовані на практиці.

 

Додаткова інформація за телефоном: +38 (068) 496 99 43.

 

 

Теги: ПТСР,VR у медицині,Нейропсихологічний центр Псимед,ЗСУ,VR-терапія,реабілітація
Автор: redactor.unt

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ

Мої відео