ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

У столиці вигнали з роботи двох освітян, які викладали російською мовою

У столиці вигнали з роботи двох освітян, які викладали російською мовою
192493 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Київському ліцеї №303 та у загальноосвітній спеціалізованій школі №152 з посиленим вивченням іноземних мов школярі поскаржились на процес навчання. За словами учнів, вчителі проводили уроки російською мовою. Після першої перевірки освітянам видали попередження та догану. Проте ситуація і надалі не змінювалась. Отож керівництво навчальних закладів відсторонило від роботи вчителів.

 

Учні Київських загальноосвітніх навчальних закладів опублікували у соціальні мережі відео на якому вчителі відмовляються проводити уроки українською мовою. На підставі цих доказів пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови ухвалила рішення щодо спеціальної перевірки даних шкіл. Відповідно, фахівцями було виявлено і підтверджено порушення закону про функціонування української мови як державної.

 

Вчителька німецької мови у ліцеї №303 після прохань учня перейти на українську мову продовжила урок мовою окупанта. Мова іде при Ларису Бондар - вчительку, яка на камеру публічно заявила, що «пишається тим, що не українка, а русская» Керівництво школи оголосило догану викладачці. Як відомо, після інциденту надавач освіти вибачилась перед учнями та колективом, але все ж покинула місце роботи за власним бажанням.

 

Щодо спеціалізованої школи №152: вчитель історії України відмовився проводити урок державною мовою та отримав за це догану. Після першого попередження ситуація не змінилась. Учні поскаржились на принциповість історика директору і той прийняв рішення вигнати вчителя з роботи.

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ

Мої відео