ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА
ЖУРНАЛІСТІВ

Покарання для катів у погонах має бути невідворотним

Покарання для катів у погонах має бути невідворотним
195644 ПЕРЕГЛЯДІВ

За принципової позиції представника Генеральної прокуратури України 31.01.2019 Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду скасовано ухвалу апеляційного суду Волинської області стосовно 10 працівників виправної установи, яких було засуджено за вчинення зухвалого злочину із одночасним звільненням від відбування покарання з випробуванням.

За обвинуваченням, визнаним судом доведеним, особа, працюючи на посаді старшого оперуповноваженого управління Державного департаменту України з питань виконання покарань Волинської області, явно перевищуючи надані законом повноваження, 20.04.2011, перебуваючи у кабінеті начальника Маневицької виправної колонії, при з’ясуванні причин та обставин втечі засудженого з місць відбування покарання, користуючись тим, що руки останнього були заведені назад та заковані у кайданках, умисно наніс йому удар ногою в живіт, заподіявши забій підшлункової залози.

У цей же час начальник виправної колонії умисно наніс засудженому удар рукою в голову. В подальшому він, з метою принизити особисту гідність та завдати фізичного болю, примусив засудженого стати на коліна та попросити вибачення за втечу з місць відбування покарання, а також рухатися перед працівниками колонії на колінах з кросівками в зубах по бетонній підлозі з 2 на 1 поверх. Крім того, вказаний начальник у цей же день з 21.20 до 21.40, наказав вісьмом працівникам колонії силоміць покласти зазначеного засудженого на стіл та наносити йому удари гумовими кийками. Продовжуючи свої протиправні дії по катуванню засудженого, начальник колонії віддав наказ ще трьом працівникам колонії - прикувати потерпілого наручниками до металевої решітки вікна із заведеними назад руками на висоті близько 2 метрів та залишити у такому положенні роздягнутим на всю ніч. Внаслідок злочинних дій співробітників колонії засуджений 21.04.2011 приблизно о 06.30 год. помер на місці події.

Із врахуванням внесених 06.06.2016 ухвалою апеляційного суду Волинської області змін, десятеро працівників виправної установи визнано винними та засуджено за ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 127 КК України до позбавлення волі на різні строки та на підставі ст. 75 КК України кожного звільнено від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку - 3 роки.

Верховний Суд погодився із обґрунтованістю доводів, викладених у касаційній скарзі прокурора, та скасував вищевказане судове рішення з підстав невідповідності призначеного покарання тяжкості злочину та особам засуджених, внаслідок його м’якості. Кримінальне провадження направлено на новий апеляційний розгляд.

Теги: Верховний Суд,Державний департамент України,Апеляційний суд Волинської області

© 2016 ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ